Historio

Kongresoj de Internacia fervojista Esperanto federacio

  1. Aarhus Danio 1949
  2. Salzburg Aŭstrio 1950
  3. Paris Francio 1951
  4. Lindau Germanio 1952
  5. Utrecht Nederlando 1953
  6. Verona Italio 1954
  7. Zurich Svisio 1955
  8. Stockholm Svedio 1956
  9. Rijeka Jugoslavio 1957
  10. Aarhus Danio 1958
  11. Linz Aŭstrio 1959
  12. Helsinki Finlando 1960
  13. Barcelona Hispanio 1961
  14. Budapest Hungario 1962
  15. Stoke on Trent Britio 1963
  16. Bruxelles Belgio 1964
  17. Hamar Norvegio 1965
  18. Utrecht Nederlando 1966
  19. Fulda FR Germanio 1967
  20. Varna Bulgario 1968
  21. Avignon Francio 1969
  22. Rimini Italio 1970
  23. Maribor Jugoslavio 1971
  24. Lugano Svisio 1972
  25. Aarhus Danio 1973
  26. Tarragona Hispanio 1974
  27. Villach Aŭstrio 1975
  28. Skelleftea Svedio 1976
  29. Swanvick Britio 1977
  30. Roma Italio 1978
  31. Turku Finlando 1979
  32. Amerika Nederlando 1980
  33. Regensburg FR Germanio 1981
  34. Balatonfured Hungario 1982
  35. Oostende Belgio 1983
  36. Slčev Brjag Bulgario 1984
  37. Vejle Danio 1985
  38. Skopje Jugoslavio 1986
  39. Katowice Pollando 1987
  40. Perpignan Francio 1988
  41. Salou Hispanio 1989
  42. Hamar Norvegio 1990
  43. Olomouc Ĉeĥoslovakio 1991
  44. Munster Germanio 1992
  45. Cervia Italio 1993
  46. Krems Austrio 1994
  47. Pécs Hungario 1995
  48. Den Haag Nederlando 1996
  49. Košice Slovakio 1997
  50. Aarlborg Danio 1998
  51. Le Mans Francio 1999
  52. Budapest Hungario 2000
  53. Tábor Ĉeĥio 2001
  54. Plovdiv Bulgario 2002
  55. Dresden Germanio 2003
  56. Sopron Hungario 2004
  57. Brasov Rumanio 2005
  58. Shanghai Ĉinio 2006
  59. Paris Francio 2007
  60. Poznań Pollando 2008
  61. Trieste Italio 2009
  62. Sofia Bulgario 2010
  63. Liberec Ĉeĥio 2011
  64. Herzberg am Harz 2012
  65. Artigues prés Bordeaux 2013
  66. San Benedeto del Tronto Italio 2014
  67. Kunming Ĉinio 2015
  68. Varna Bulgario 2016
  69. Colmar Francio 2017
  70. Wrocław Pollando 2018
  71. Málaga Hispanio 2019
  72. Frankfurt/Oder-Słubice Germanio/Pollnado 2021
  73. Beroun Ĉeĥio 2022
  74. Antverpy Belgio 2023
  75. Niš Serbio 2024

Konferencoj de Ĉeĥa Fervojista Esperanto Asocio

  • 1990                                                                                  28.-30.září – Staré Splavy
  • 1991                                                                                   21-22.září- Třebíč
  • 1992  3.-5.dubna- Přerov                                              18.-20.září Plzeň
  • 1993                                                                                   17.-19.září- Česká Lípa
  • 1994                                                                                  4.-6. listopadu- Česká Třebová
  • 1995   21.-23.dubna- Kunčice pod Ondřejníkem     25.-27.srpna- Česká Třebová
  • 1996                                                                                  25.-26.října- Praha
  • 1998                                                                                  25.-27.září- Liberec
  • 1999  9.-11.dubna- Valtice                                            5.-7.listopadu- Tábor
  • 2000                                                                                 22.-24.září- Kamenice nad Lipou
  • 2001                                                                                  7.-9.září- Olomouc
  • 2002  12.-14.dubna Česká Lípa                                                  Česká Třebová
  • 2003                                                                                 3.-5.října- Praha
  • 2004                                                                                 22.-24.října- České Velenice
  • 2005 15.-17.dubna- Přerov                                          7.-9.října Ústí n/L
  • 2006  9.-11.června Pardubice                                      9.-11.listopadu- Plzeň
  • 2007  25.-27.května Valtice                                         12.-14.října- Liberec
  • 2008 13.-16.června- Prostějov                                     28.-29.listopadu- Praha
  • 2009                                                                                 23.-25.října- Česká Třebová
  • 2010                                                                                  22.-24.října- Liberec
  • 2011                                                                                   30.října-2.listopadu- Rakovník
  • 2012                                                                                  26.-28.října- Šumperk
  • 2013                                                                                  22.-24.listopadu- Praha
  • 2014                                                                                  7.-9.listopadu- Chodov
  • 2015                                                                                   23.-25.října- Kořenov
  • 2016                                                                                   23.-25.září- Prudká
  • 2017    18.března- Praha                                                15.-17.září- Rájecké Teplice
  • 2018    17.března- Praha                                                27.-29.září- Železná Ruda
  • 2019   16.března- Praha                                                 11.-13.října- Kořenov
  • 2020  březen- Praha  nekonalo se / neokazis         podzim-Beroun nekonalo se/neokazis
  • 2021   březen- nekonalo se/ ne okazis                                                 1.-3.října  Beroun

IFES (skisemajno) en Cehio

  1. 1996 Kouty nad Desnou
  2. 2003 Kunčice pod Ondřejníkem (4.1-11.1)

 

Doksy, , Krnov, Opava, Jeseník,Č.Budějovice, Kaplice, Tábor,Ž.Ruda, Plzeň,Č. Třebová, Valtice, Olomouc, Přerov, Šumperk,Spišská Sobota, Poprad,